נפגעי חיסונים משיחיים ולא משיחיים

 • by

עדכון אחרון: 18/01/2022

לרשימת נפגעי חיסונים זו הקפדתי להוסיף אך ורק אנשים שאני מכיר אישית או מדרגה שניה (מכרים, חברים וקרובי משפחה של אלה שאני מכיר אישית). היא כוללת משיחיים רבים, בעיקר מהקהילות המשיחיות כאן בארץ ואפילו מקהילתנו בנהריה. היא כוללת אנשים שהיו פעם צעירים ובריאים, ועתה סובלים, חלקם כנראה לכל החיים.

שב”ץ ופגיעה בראיה

 1. צעירה, בת של אשה מקהילה משיחית, קיבלה שב”ץ אחרי חיסון.
 2. משיחי שאנו מכירים חווה פגיעה משמעותית ופתאומית בעינו האחת אחרי חיסון שני. רופאיו לא הזכירו כל קשר לחיסון, על אף שזו תופעת לוואי ידועה של החיסון.
 3. מורה לספורט ממטה אשר בשנות ה-40 לחייו בערך, קיבל שב”ץ וחווה פגיעה משמעותית ופתאומית בעין אחת. הרופא לא רואה כל קשר לחיסון אך האיש מטיל ספק בגרסת רופאו.

בילבול, טנטון אבדן ריכוז או כושר דיבור, כולל מפרצת במוח

 1. אשתו של חבר מנהריה קיבלה מפרצת במוח לאחר חיסון שני. היא כמעט מתה כתוצאה מכך. כושר הדיבור שלה נפגע בצורה ניכרת.
 2. משיחית, אמא צעירה (סוף שנות ה-30), חוותה טנטון (צלצול קבוע באוזן), בילבול פתאומי (פתאום לא יודעת היכן היא נמצאת ברחוב ולוקח לה זמן להיזכר) וכאבי ראש זזים ממקום למקום בראש. כל אלה לא היו לפני החיסון. הרופאה הפנתה אותה לבדיקות בבי”ח שלאחריהם שיערו הרופאים שהיא חולה בסוג של אפילפסיה, על אף שלא נפלה כלל.
  טנטון, כאבי ראש ובלבול נמנים עם תופעות הלוואי של החיסון.
 3. מאמינה צעירה סובלת מטנטון לאחר חיסון שני, החליטה לא להמשיך להתחסן.
 4. חיילת שמשרתת עם מאמין סובלת מכאבי ראש בלתי פוסקים שהתחילו לאחר החיסון ועדיין נמשכים עכשיו, כמה חודשים אחרי.
 5. איש אחד העיד בפניי, בנוכחות אשתו, שלפני שהתחסן אשתו כינתה אותו “ספר טלפונים” כי היה זוכר את שמותיהם ומספריהם של אנשים רבים. לאחר החיסון שכח שמות רבים, מתבלבל בשמות שהוא מכיר וחש בלבול ואי יכולת להתרכז באופן כללי.
 6. חברת קהילה עם קשיי ריכוז והרגשת ערפול לתקופה מסויימת לאחר החיסון הראשון.

התקפי לב ובעיות לבביות אחרות, כולל מוות

 1. מחנכת של ילדה מאמינה נפטרה בגיל 42 מדום לב. יודעים שהיא מחוסנת כי מנהלת בית הספר שלה התגאתה שהצוות שלה 100% מחוסן.
 2. רועה קהילה סיפר לי על צעיר ערבי שהוא מאוד אוהב, מאורס, שתכנן נסיעה לארה”ב. התחסן בניגוד לרצונו על מנת שיוכל לנסוע וקיבל דלקת קרום הלב (פרי קרדיטיס). זוהי תופעת לוואי ידועה מאוד לחיסון.
 3. רועה קהילה משיחית קיבל התקף לב כנראה לאחר חיסון שלישי.
 4. זקן קהילה סיפר לי שבמקום עבודתו עובדת שהייתה נמרצת וחזקה התמוטטה על הרצפה משתנקת באמצע עבודתה שבוע לאחר שהתחסנה. היא פונתה מיד באמבולנס לבית חולים.
 5. צעיר באמצע שנות ה-30, מכר של מאמינה, עם דופק לא סדיר והתקפי חרדה מאז החיסונים.
 6. אמא של מאמינה, בשנות השבעים לחייה, צריכה מאז החיסון לקחת תרופות לב בגלל שהתחילו הפרעות קצב.

מוות לאחר חיסון

 1. שכן של קרובי משפחה חש ברע אחרי הבוסטר הראשון. הוא אמר לאשתו שהוא מרגיש שהוא הולך למות ונפטר יום לאחר מכן.
 2. שכנה של חבר שגר קרוב, בשנות השישים לחייה, הייתה בריאה יחסית ומסתובבת עם נכדיה לכל מקום. היא נפטרה בפתאומיות לאחר החיסון.
 3. שכנה סיפרה לי בעצב “אינני יודעת מה קורה!”, כיוון שחוץ מבעלה (שנפטר לאחרונה, מחוסן, לא היה בריא), שלושה מחבריה נפטרו גם הם בתוך זמן קצר, ועוד אחד חלה בסרטן, כאשר כולם בני 70-71. שאלתי, והיא אישרה שכולם היו מחוסנים.
 4. מטפלת משיחית מספרת שבעיר אחת בגליל, מתוך 24 מטופלות בחברה אחת, מתו שש מטופלות לאחר חיסונים, וכתוצאה מכך, שש מטפלות מחכות למטופלת חדשות.
 5. קרוב משפחה משיחי מדווח על ארבעה מקרי מוות אופיניים לחיסון:
  1. מכרה קתולית כבת 40 מתה בשנתה לאחר חיסון.
  2. דוד שלו, בן 79, בריא וחזק, נפל על פניו תוך כדי שהוא הולך לרוקן את הפח ומת באותו לילה בביתו. היה כמה חודשים לאחר החיסון.
  3. אשה כבת 70 שהם הכירו אישית, בריאה וחזקה, מתה בשנתה לאחר החיסון.
  4. רווק משיחי מבאר שבע כבן 60 מת בשנתו. היו צריכים לפרוץ לדירתו. אין כרגע מידע חד משמעי אם חוסן אך הסברה היא שכן, מכמה סיבות.

סרטן – הופעה או החמרה פתאומית

איש ידוע בנהריה היה מסתובב על אופניו ברכבי העיר ועובד בבית מלאכתו. פתאום הופיעה מודעת אבל על חנותו לאחר החמרה פתאומית בסרטן שהתמודד איתו זמן רב. זה קרה זמן קצר מאוד לאחר החיסון ותפס את חבריו בהפתעה כיוון שהיה אמור לצאת איתם להפלגה של כמה שבועות בים התיכון.

החמרה פתאומית בסרטן, או הופעה פתאומית של סרטנים חדשים נמנות עם תופעות הלוואי של החיסון.

(זה מתקשר למה שדיווח ד”ר פינקי פיינשטיין בזמנו, מייסד “ועדת החקירה האזרחית”. ארבעה הורים מבית ספר אחד במודיעין מתו בתוך שבועיים – כולם מחוסנים. זהו מספר מאוד לא סביר לבית ספר אחד בתקופה כה קצרה. שניים מההורים מתו מסרטן לכאורה, אך שוב, יש לקחת בחשבון שסרטנים מחמירים בפתאומיות לאחר החיסונים.)

נוירולוגיה, שיתוקים, המטולוגיה

 1. גיס של שמש בקהילה משיחית חווה שיתוק בחצי גוף לאחר חיסון (ככל הנראה בוסטר ראשון) ואושפז למשך זמן רב. אמרו לו שקיבל גיליאן ברה, אחת מתופעות הלוואי של החיסון.
 2. משיחי מהצפון מכיר אישית שתי נשים בסביבתו בשנות ה-40 לחייהן עם שיתוקים לאחר חיסון:
  1. לאחר חיסון שני, התחיל שיתוק ביד שמאל ואז שיתוק בחצי פנים לקראת חיסון שלישי, אותו סרבה לקחת.
  2. לאחר חיסון שלישי, איבדה שליטה על גופה, קרסה והגיעה כמעט למצב של מוות. לאחר כמה ימים התאוששה אך נותרה עם שיתוק בחצי פנים למשך שלושה חודשים.
 3. רווקה מאמינה צעירה, לאחר חיסון סבלה משיתוק בפלג גוף תחתון ובעיות נוספות כולל כאבים קשים שהובילו בסוף לניתוח מורכב.
 4. קצין שמשרת עם משיחי, מיד אחרי חיסון שלישי, לא יכול היה להזיז את רגליו למשך כמה ימים, לאחר מכן צלע בהדרגה עד שהגיע למצב שהליכתו חזרה.
 5. לחייל אחר שמשרת עם אותו משיחי נפגעה היכולת ללכת מיד לאחר חיסון שלישי והגיע למצב שהצטרך ניתוח.
 6. שכן ואבא של ילדה בכיתתה של בתי סיפר שלא הרגיש את ידו בלילה לאחר החיסון, ועוד הפרעות דומות בזרימת הדם. זוהי תופעה ידועה של החיסון, עקב טרומבוזה (פקקת בעורקים בגלל שהדם נהיה גבישי).
 7. מטופל במרפאה של חבר אינו יכול להזיז את אחד מידיו לאחר החיסון (השני כנראה), שוב כנראה, כתוצאה מפקקת.
 8. אבא של משיחי מהצפון, לאחר חיסון שלישי, סבל מדימום וקרישי דם בשתן ולאחר מכן מדלקת בדרכי השתן.

עייפות, תשישות ותשישות קיצונית, פגיעה כללית, אבדן כושר עבודה

 1. במכון כושר בו מבקר חבר משיחי באופן קבוע היה מישהו שהיו מכנים אותו “הסוס” בגלל כושרו וחוזקו העילאיים. לפתע הוא נעלם. לאחר זמן רב שלא נראה בחדר כושר, חברי הטוב מצא אותו מדאדא ברחוב, צעד אחר צעד. שאל אותו מה נשמע, והוא ענה בקול חלוש שמאז החיסון (כנראה השני) הוא מותש. הוא איבד כל יכולת לעשות דבר. הוא בקושי יכול ללכת לעבודה ומנסה לעבוד כפעמיים בשבוע לפי יכולתו.
  אותו חבר מספר לי על מקרי מוות רבים בקרב צעירים במגזר הערבי, מהתקפי לב וסיבות דומות, אך נתקל בחוסר נכונות לשוחח על זה.
 2. שכן של חבר משיחי עבד בחברת אוטובוסים בגליל. לאחר חיסון שני הפסיק לעבוד עקב תשישות קיצונית, לחצים בחזה, קושי בהליכה. חזר לעבוד לאחר כמה חודשים. חברי דואג לשלומו וטוען שלמרות שהוא באמצע שנות ה-40, הוא נראה כאילו הזדקן מאוד והולך שפוף.
 3. משיחית סיפרה על בחור שהיא מכירה שהיה רגיל לעבוד במשך 12 שעות ביום בעבודה קשה. התחסן כי החברה בה עבד דרשה מעובדיה להתחסן, אך לאחר החיסון סבל מתשישות וסחרחורות ברמה כזו שלא יכול היה לצאת מהמיטה למשך חודשיים. אותה חברה בה עבד פיטרה אותו כתוצאה מאבדן כושר עבודתו.
 4. זקן קהילה אמר שלקח את החיסון כי לחצו בעבודה. אמרו שהוא מנהל ולכן עליו לשמש דוגמה. מאז החיסון הוא לא מרגיש אותו הדבר. יותר עייף.
 5. עובד במסעדה מזרחית כאן בנהריה אמר שהוא מתחרט שהוא התחסן כי הוא מרגיש בגופו ש”שום דבר לא עובד כמו מקודם”.
 6. עובדת במרפאה אמרה שהיא חשה תשישות כבר זמן רב אחרי החיסון (השני כנראה) ומתחרטת על החיסון.
 7. משיחי חש תשישות גוברת לאחר כל חיסון. אחרי החיסון השלישי היה מרותק למיטה חצי שבוע ואינו רוצה להמשיך ולהתחסן.

הדבקה, תחלואה ותחלואה קשה בקורונה לאחר חיסון

 1. הוריה של שכנה חלו קשה מאוד בקורונה כחודש וחצי לאחר שהתחסנו. אחד מהוריה כמעט מת.
 2. אשה בקהילה משיחית של חמי וחמותי חלתה למשך 11 שבועות לאחר חיסון.
 3. אשה בשנות ה-50 לחייה סיפרה לי בזעקות כיצד ביתה התאשפזה וכמעט מתה מקורונה לאחר שקיבלה את החיסון (השני כנראה).
 4. משיחי שיש לו כמה ילדים סיפר שאחד מילדיו נדבק בקורונה בבי”ס. כולם במשפחה נדבקו, חלו והחלימו בקלות יחסית, חוץ מבן המשפחה היחיד שכן חוסן (בחיסון שני). הרופא לא ידע כיצד להסביר את המקרה.
 5. צעירה נדבקה כשהיא מחוסנת ואז הדביקה את שני הוריה הלא מחוסנים, שהחלימו לבד (אמרו שהיה קשה).

דימומים וגינליים והפרעות מחזור

 1. שלושה נשים שונות, משיחיות או קשורות למשיחיים, קיבלו דימומים וגינליים חזקים מאוד. אחת בשנות ה-50 לחייה, השנייה בשנות ה-60 והשלישית בשנות ה-70 (!) לחייה. דימומים וגינליים כבדים הם חלק מתופעות הלוואי של החיסון, כולל נערות צעירות מאוד.
 2. שתי נשים משיחיות, אחת אמא ואחת רווקה, סבלו מהפרעות במחזור והפרעות הורמונליות והתחרטו על החיסון. הפרעות כאלה הן חלק מתופעות הלוואי של החיסון.

שלבקת חוגרת ומחלות הקשורות בהרפס

יותר מארבעה מאמינים שונים, אחת מהן אמא שלי, קיבלו שלבקת חוגרת לאחר חיסון. אחת מהן צעירה. לפי חוקרים מהארץ ומארה”ב יש עליה חדה במחלות הקשורות בהרפס, כולל שלבקת חוגרת, אצל צעירים ומבוגרים כאחד, לאחר חיסון.

=========

 1. לדיווחים על מקרים נוספים אפשר לפנות אליי ישירות, אם אתם מכירים אותי. בנוסף, או אפילו במקום זאת, אפשר לפנות ל”ועדת החקירה האזרחית” https://www.the-people-committee.com ברשות ד”ר פינקי פיינשטיין.
 2. על מנהיגים משיחיים שהמליצו על החיסון או הנהיגו תו ירוק בקהילותיהם לחזור בהם פומבית.

Leave a Reply