יחד ננצח את חמאס! אבל בלי מתנגדי החיסונים

  • by

קראתם נכון, ננצח את החמאס בלי מתנגדי החיסונים. כי אמנם חמאס הוא הבעיה הכי גדולה שלנו היום, אבל לפני שנתיים זה היה מישהו אחר.

אתם לא זוכרים כמה מסוכנים היו מתנגדי החיסונים? היינו כמו עכברוש מפיץ מחלות שמסתובב ברחוב. קראו לנו “אנוכיים”, או לפי גליה רהב, “פרזיטים”. אברי גלעד קרא לנו “רוצחים”. הוגדרנו “כת של הזויים”. היינו “סכנה ברורה ומיידית” וילדינו “פצצה מתקתקת”. רה”מ בנט עצמו אמר שסרבני החיסונים “מסתובבים עם מקלע ויורים נגיפי דלתא” לכל עבר. ואין הבדל אם הרובה שלך יורה נגיפי דלתא או כדורים של ממש. התוצאה היא אותה תוצאה: רצח של אנשים חפים מפשע. אנשים שיורים ורוצחים הם טרוריסטים. אז – אלה היו סרבני החיסונים; היום זה החמאס.

וכמו שהיום דנים בטלויזיה וברדיו כל היום איך לטפל בחמאס, כך התדיינו כל היום איך “לטפל” בסרבנים. כל פעם שפתחנו את הרדיו – זו הייתה השיחה. שלל פתרונות הציעו, כמו: “בכלובים, בכלובים לשים אותם” (ינון מגל); “להעלות אותם באוניות ללב ים” (רני רהב); “לעצור עברייני קורונה כמו שעוצרים עבריין תנועה שעובר אדום” (רזי ברקאי). אמרו שצריך “לתעדף מחוסנים בבתי החולים” כי אנחנו “תופסים מיטות” של מחוסנים; הציעו למנוע ממנו לחדש רישיון נהיגה. הציעו להחרים את עסקינו ו”להוציא אותנו מהמרחב הציבורי.” (חישבו רגע מה זה אומר להוציא מישהו מהמרחב הציבורי). לא הרשו לנו ללכת לבריכה ולתיאטרון (מזכיר לי משהו בהיסטוריה…). אותי אישית הוציאו מבית קפה בבושת פנים. וזה לא משנה שסיכנתי את חיי בלבנון. זה רק חלק ממה שעשו. חלק קטן.

אם אתם שואלים “מה זה קשור עכשיו” אז כנראה שיש לכם זיכרון קצר. אנחנו לא שכחנו! כי היום, כל אותם פוליטיקאים ציניים שהפרידו בינינו ואמרו למי שאין לו תו ירוק לשמור מרחק ולעמוד בנפרד מכולם פתאום אומרים לכולנו להילחם יחד. למה אז “לחוד” ועכשיו “ביחד”? למה אז “התרחק” והיום “הילחם”? האם “כת” מתנגדי החיסונים הפסיקו להיות רוצחים, פרזיטים וטרוריסטים? רק אתמול קראו לכלוא אותנו והיום בוכים עלינו כשאנחנו מתים ונפצעים בקרבות בעזה? אתמול החרבנו את המדינה והיום אנחנו גיבורים? אכן, אם לא ידעתם, יש מתנגדי חיסונים שנפצעים ומתים בקרבות בעזה. יש מתנגדות חיסונים בין התצפיתניות. כן, גם עיניים לא מחוסנות שומרות עלינו, מסתבר. למעשה, אתם חבים את חייכם ללא מעט אנשים שחשדו בפייזר וסרבו להתחסן. אז למה איימו עלינו בפיטורין אז, והיום אנו נשלחים לקרבות עם הסיסמא “ביחד ננצח”? כי צריך אותנו פתאום?

אני מציע להיות עקביים. חמאס הציע לשחרר 80 חטופים תמורת חמישה ימי הפוגה בלחימה. אז בקשו מחמאס לשחרר לנו קודם כל מחוסנים, כי איננו רוצים שוב מצב שבו מתנגדי החיסונים “יתפסו מיטות”.

או לחילופין, בפעם הבאה אל תיפלו להסתה נגד כל מי שלא מיישר קו עם התעמולה הממשלתית, כי גם אותנו תצטרכו יום אחד.

Leave a Reply