מציאות חדשה – התנהגות חדשה

 • by

המציאות החדשה שנוצרה עם הונאת הקורונה, התו הירוק והחיסונים, דורשת מאתנו לשנות את התנהגותנו ולשנות הרגלים שאימצנו לנו על פני שנים רבות.

הינה כמה עקרונות חדשים להתנהגות חדשה המותאמת למציאות החדשה שכפו עלינו – התנהגות שיש בה מן החזרה למקורות:

1. אל תסתובבו עם סלולרי, ושקלו לוותר על הסמארטפון

הסלולרי הוא אמצעי מעקב ומדינת ישראל השתמשה באיכוני סלולרי בשביל להכניס אנשים לבידודים אם שהו או אפילו עברו ליד “מאומת.”

בנוסף, הסלולרי הוא אמצעי שליטה, בכך שמצפים ממנו יותר ויותר לקבל שירותים בסיסיים באמצעות אפליקציות.

הדרך היחידה להימנע מהדברים האלה היא:

א. לא להסתובב עם סלולרי לשום מקום, וכך לא יכולים לאכן את מיקומכם.

ב. אם מסתובבים עם סלולרי למקום כלשהו, יש לשמור שיהיה במצב כבוי לחלוטין. אם זהו טלפון מקשים אז קל יותר להוציא את הסוללה, ולכן עדיף לעשות זאת במידת האפשר, בייחוד אם הסיכוי לאיכון או הודעת כניסה לבידוד גדולה יותר.

ג. עדיף לא להשתמש בסמארטפון בכלל, אלא בסלולרי ישן עם מקשים (מקווה לכתוב על תהליך ההתנתקות מהסמארטפון בעתיד). אי שימוש בסמארטפון גורם לכך שאתם, וכן גם המערכות השונות בהן אתם משתמשים (במיוחד אלה שמחויבות לתת לכם שירות) תהיינה חייבות למצוא פתרונות אחרים למתן שירות חוץ מבאמצעות האפליקציות. ככל שיותר אנשים מסרבים להשתמש באפליקציות שלהן, כך יקשה עליהן לחייב אתכם להשתמש בהן, וזה שובר את המערכת שלהן. דוגמה: ביה”ס אינו יכול לחייב אתכם לחתום על הצהרת בריאות דיגיטלית כשאין לכם את האפליקציה הנדרשת. הם יצטרכו לקבל אישור ידני.

2. עברו מהעסקים הגדולים לקטנים

במשבר הקורונה, הרשתות הגדולות לא נפגעו כפי שנפגעו העסקים הקטנים, ולעתים הרשתות הגדולות הרוויחו יותר ממשבר הקורונה. הקורונה העבירה את ההון מהמעמדות הבינוניים והנמוכים אל הדרגים הגבוהים. לכן עלינו לעשות את ההפך ולהעדיף תמיד את העסק הקטן. אם יש לכם את האפשרות לקנות מרשת בינלאומית או מרשת מקומית, העדיפו את הרשת המקומית. אם יש לכם את האפשרות לקנות מחנות בבעלות פרטית או מרשת גדולה, העדיפו את החנות בבעלות פרטית. העדיפו את העסק של האיש האחד. העדיפו תמיד את האישי, לא את התעשייתי. העדיפו את עבודת היד של הגברת מהמושב, ולא את המוצר הנוצץ על מדפי רשתות השיווק. העדיפו את התופרת והסנדלר, את האטליז ומוכר הדגים.

זיכרו גם שעוד בשלהי 2020, אלה היו הרשתות הגדולות, כמו שופרסל והמשביר לצרכן, שמיהרו בגיל ובחדווה ליישם את התו הירוק ברשתותיהן עוד לפני שהוכרז כחוק. הרשתות הללו צריכות לדעת שלצעדיהן יש מחיר, בכך שתעדיפו לא לקנות אצלן מעתה והלאה עד כמה שרק תוכלו.

בקיצור, עיברו מהמקרו אל המיקרו, מהגדול לקטן.

התרחקו מחברות הטכנולוגיה הגדולות

חברות כמו פייסבוק (ובתוך כך אינסטגרם ו- וואטספ השייכות לה), מיקרוסופט, גוגל, ויוטיוב השייכת לה, אמזון, טוויטר ואפל – כולן התאגדו נגד האיש הקטן במשבר הקורונה. הן הגבירו את הצנזורה ואת ניסיונות השליטה והמעקב אחר האדם הפשוט והיו שותפות פעילות בניסיון להקים סדר עולמי חדש המנוהל ע”י ענקיות טכנולוגיה ואילי הון. עד כמה שאפשר – צריך להחרים את החברות הללו, לחלוטין!

 1. לא להזמין מאמזון
 2. לסגור את חשבון הפייסבוק
 3. להפסיק להשתמש בווטסאפ
 4. להפסיק להשתמש באינסטגרם
 5. להפסיק להשתמש בטוויטר
 6. לא להשתמש בדפדפן כרום, העדיפו דפדפנים כמו Firefox ואחרים
 7. החליפו את מנוע החיפוש שלכם מגוגל ל- DuckDuckGo או אחר
 8. נסו לא להשתמש בג’ימייל יותר ולעבור למייל אחר, במטרה לסגור את חשבון הגוגל שלכם
 9. להימנע משימוש ביוטיוב עד כמה שרק אפשר. להעדיף את המתחרות, כמו Bitchute, BrandNewTube, Rumble וכו’
 10. לא לקנות סלולרי של אפל, להעדיף טלפון מקשים ישן או טלפון של חברות קטנות יותר
 11. לא להתקין מערכת הפעלה חלונות יותר, אלא להתחיל להתרגל למערכת הפעלה לינוקס
 12. לא להשתמש באופיס, אלא ב-LibreOffice, OpenOffice וכד’

הסיבה היחידה להישאר בפלטפורמות של החברות הגדולות היא בשביל לפעול נגדן ולהפיץ בדיוק את המידע שאינן רוצות שנפיץ, עד שהן תסגורנה את החשבונות שלנו.

3. עברו למצב בלתי מקוון

התרחקו מהדיגיטלי והיו יותר במצב בלתי מקוון (offline).

דף ועט

במקום לרשום כל דבר בנייד, חיזרו להשתמש בדף ועט. רשימת קניות? דף ועט. רשימת מטלות? דף ועט. אני החלפתי את הסמרטפון במחברת. כן, כזו שעולה שקל. כשהיא מלאה, אני קונה חדשה.

סעו בלי ווייז

צריכים להגיע למקום כלשהו? סעו בלי ווייז. לימדו את המפה לפני הנסיעה.

4. שאפו לעצמאות מוחלטת ולניתוק מהמערכת

היו עצמאיים, לא שכירים

העדיפו להיות עצמאיים ולא שכירים, כי שכירים נתונים ללחצים כמו אובדן עבודה במקרה שיסרבו להתחסן או להיבדק. כמעט כל העצמאיים אינם נתונים לאותם לחצים שאליהם נתונים השכירים.

כמו כן, יש לשאוף לעצמאות בכל תחום:

העדיפו לידה ביתית על פני לידה בבית חולים

לידה ביתית מתבצעת ע”י מיילדת בית שהוכשרה לכך. זה יקר יותר אך זו חוויה טובה הרבה יותר מבית החולים. שלושה מילדינו נולדו בבית והם בריאים.

כנ”ל לגבי כל טיפול רפואי. צריכים טיפול רפואי? הימנעו מהגעה לבתי החולים, כמעט בכל מחיר. בתי החולים נהפכו למתקני כליאה ובתי מטבחיים. העדיפו רשתות שלא יכולות לכלוא אתכם, כמו “טרם”. העדיפו חדרי מיון קדמיים.

עיברו לחינוך ביתי במקום בית הספר

המעבר לחנוך ביתי הוא תהליך ארוך ולכן עדיף להתחיל בבירורים כבר עכשיו. קחו את השליטה והמושכות על חינוך ילדיכם, ואל תתנו למערכת החינוך להתעלל בילדיכם ולכרסם בסמכות ההורית. מערכת החינוך בישראל רק מקדמת שמאלנות, פמיניזם ולהט”ב. רק קחו בחשבון שאחד ההורים צריך להיות בבית.

החזיקו מאגרים בבית

תרופות. החזיקו מאגר תרופות, ואם תוכלו במיוחד איברמקטין, הידרוקסיכלורוקווין, ויטמין D, אבץ, ויטמין C.

מזון. החזיקו מאגר מזון של כחודש לפחות, כי ייתכן שהממשלה תיצור מחסורים בחנויות כחלק ממהלך מכוון, או שתכריח אתכם להיות בסגר או בידוד למשך זמן ממושך.

מים. ככל הניתן, החזיקו מאגר מים ופילטר מים משלכם, כמו של חברת Berkey.

כמו כן, התכוננו לחיות ללא חשמל וגז. קנו אמגזית. כך או כך תוכלו להשתמש בה בטיולים להכנת תה וקפה.

למדו לעשות הכל לבד

לימדו לגדל את האוכל שלכם לבד, לצרוך יותר חומרי גלם ולא מוצרים, ללמוד לתפור בעצמכם, לתקן בעצמכם, לטפל במכונית בעצמכם וכו’.

אל תהיו בחובות, גם לא בכרטיס אשראי

חובות הם אחד הדרכים המתוכננות לגרום לאנשים להיכנס למערכת ה-UBI המתוכננת (Universal Basic Income) בשביל שכולם יהיו תלויים לחלוטין בממשלה להכנסתם ולקיומם. ברגע שחייכם אינם עצמאיים, אלא תלויים בקצבאות מהממשלה, היא תתנה את הקצבאות בציותכם המוחלט, כמו קבלת כל החיסונים. לכן עליכם להגיע למצב שאין לכם חובות כלל, ואז יהיו פחות דרכים לדחוק אתכם לפינה.

5. עברו לכלכלה אלטרנטיבית

העדיפו מזומן ע”פ כרטיס אשראי כי כך הממשלה לא יכולה לעקוב אחר הרגלי הצריכה שלכם (ומיקומכם). ככל שיותר אנשים ימשיכו להשתמש במזומן במקום לסלוק כרטיס, כך יקשה יותר לממשלה לממש את תוכניתם לבטל את המזומן.

אך זוהי עצה זמנית, כי מטרת הממשלות היא שלא יהיה מזומן כלל (Cashless Society) והן תעשנה הכל בשביל ליישם את זה. ברגע שלא יהיה מזומן כלל, לממשלה תהיה שליטה מלאה על כל בן אדם, כיוון שכל קניה וכל טרנסאקציה תהיה מנוטרת ע”י הממשלה. כך כל קניה וכל תנועה תוכל להיחסם במידה שאיזה פקיד ממשלתי יחליט שאינכם צייתנים מספיק. למשל, הממשלה עלולה להודיע לכם יום בהיר אחד שההעברה הבנקאית שלכם נחסמה כי עוד לא השלמתם את כל החיסונים הנדרשים, או כי העליתם כתבה ביקורתית כלפי הממשל, וכו’.

לכן, עם הזמן צריך לעבור לכלכלה אחרת, לכלכלה אלטרנטיבית, ולהתנהג כבר עכשיו כאילו חשבון הבנק וכרטיסי האשראי שלכם אינם קיימים כלל. כלכלה אלטרנטיבית זאת תכלול דברים כמו עסקאות חליפין (בארטר), מטבעות קריפטו (מטבעות דיגיטליים, כמו ביטקוין), וכל דבר אחר שיכול להחליף ולעקוף את המערכת הבנקאית הממשלתית הקיימת.

6. גלו מחדש את הרגשות שמנסים לדכא

האליטות מנסות לקדם פחד ומרחק בין אנשים. ואנשים נהיים היסטריים וסטריליים כתוצאה מהפרנויה המופצת באמצעות התקשורת. בגלל הריחוק והפחד שנוצר בין האנשים, החברה גם נהיית אכזרית וחסרת רחמים או אמפתיה בסיסית.

לכן, עלינו ללכת בכיוון ההפוך. גלו רחמים לאנשים, גלו אהבה, חום ואמפתיה. גלו איכפתיות וקרבה, כולל קרבה פיזית. בזמן שמנסים לדכא מגע פיזי ולעודד מרחק, התקרבו וגלו חיבה. תנו חיבוק או לחיצת יד חמה. היו אישיים. העדיפו תמיד להיפגש פנים אל פנים ולא בזום, לשוחח בטלפון ולא רק בצ’אט.

עקרונות אלה חשובים עוד יותר בהתנהגות שלנו עם ילדים. חבקו את הילדים, נשקו אותם, חייכו אליהם, הקשיבו להם. תנו להם להיות ספונטניים, ליהנות ולהתלכלך. תנו להם ביטחון באהבתכם.

7. שימרו על בריאות נפשית ופיזית

בימים אלו שבתי חולים כמו רמב”ם הכריזו שלא יכניסו מי שאין לו תו ירוק, והממשלה שוקלת להתנות טיפול רפואי לא דחוף בחיסון או בדיקה שלילית, השמירה על הבריאות היא דבר קריטי.

צריך לשמור על כושר בסיסי, לאכול בריא, ללכת הרבה, לשאוף אוויר צח, להיחשף לאור השמש. טיילו בטבע ובשמורות הטבע מתי שרק אפשר.

שמירה על הבריאות פירושה שמירה על בריאות נפשית ומנטלית גם כן. חשוב לשמור על שמחה ולהימנע מדיכאון, למרות המצב. יש לנו יד בדבר ואנו יכולים לתת יד להדרדרותנו הנפשית, או להפך – לעשות מה שבאפשרותנו למנוע מעצמנו לשקוע לתוך ייאוש ולהדרדר למצב נפשי רעוע. לכן, אל תתנו לעצמכם להדרדר! הישארו חזקים, בתקווה שתצאו מחוזקים כאשר תגיעו לצידה השני של המנהרה שבה אנו עוברים בימים אלה.

8. מיצאו סביבה תומכת

מיצאו סביבה תומכת של אנשים שחושבים כמוכם בנושא הקורונה, החיסונים והדיקטטורה. חשוב שיהיו סביבכם אנשים שיש איתם מכנה משותף בנושא הקורונה, כאלה שתוכלו להיפתח איתם ולדבר בחופשיות על רגשותיכם ומחשבותיכם. אחרת, זה מעייף להתווכח ולנסות לשכנע כל הזמן. בימים חשוכים אלה, פתחו את החברויות עם אלה שחושבים כמוכם בנושא הקורונה. העדיפו לעשות עסקים איתם, לקנות בחנויותיהם ולאכול בבתי הקפה שלהם. מיצאו קבוצות טלגרם או מפגשים עם האנשים האלה והתרכזו בהם ולא בכל מי שמתנגד לכם. עודדו אחד את השני ועזרו זה לזה.

Leave a Reply